Ay İçen

Ay İçen

Ağustos 21, 2016 0 Yazar: Yasemin Aksoy

Yelkovanin akrebi kovalamadigi bir bosluk buldugum anlardan biri. Takvim temmuz, kamp kurduk..

Yavrucadi yoruldu, uyudu. Yumusacik bir hava, kopuk kopuk bir deniz, kudretli bir dolunay..

.

Kumsalda bizden baska insan yok gorme mesafesinde. Denizin karayla birlestigi yer kocaman bir fincanin dibi sanki. Hani kucukken parmaklamayi en sevdigimiz kahve telvesi var ya, iste sanki kuculmusum de o fincana dusmus o telvede geziniyor ayaklarim. Oyle hissettiriyor kum. O kadar soft.

.

Butun geceyi yoga, meditasyon ve duayla gecirdim. Ay isiginda yikandigimizi imgeledim, bildigimiz bilmedigimiz tuum negatiflerimizden arindigimizi. Dalgalarin tanimadigimiz huzunleri, karalari bile sirtlayip kopurte kopurte karsi kiyiya kadar citiledigini hissettim.

.

Buyulu anlar var. Icindeyken farkinda olmadigimiz, sansliysak biraz sihir hissettigimiz, belki sonradan boyle bir hatirayla, tuylerimiz urpererek farkindalik yasadigimiz. ‘Aydinlandigimiz’.

.

Soner cekmis bu fotografi. ‘Gecen gece cekmistim cok sevdim bu fotografi. Adini da ayicenkadin koydum’ dedi gosterirken.

Ben isigi likit imgeleyip onda yikanirken icmisim bile o sifayi. Distan ice arinmisim. Icimde kabaran nasil koca bir sukur dalgasi..

.

Insan yasayarak alsa adlarini, hani eski dunya yerlileri gibi, sevdikleri verse onlara isimlerini, ben ‘ay icen kadin’misim galiba paralel bi evrende. Beyim diyosa dogrudur! Ne onur.

.

Isik ictigin, isik sactigin, isigini buldugun, birilerinin isigi oldugun bir gecen olsun dunyali dostum. Azicik bile karardiysan bu gece, birazcik isik olsun bu sana diye de niyet ettim. Amin.

.

#annecadiningunlugu

 #dolunay #ask #fullmoon #magic #lunanindunyaturu #kamp #deniz #hatay #akdeniz #cukurova #surdurulebilirevlilik

Merhabahaftanın e-kitabını arşivine eklemek ister misin?

Bu hafta arşivimizden uçan armağan DANIEL E. LlEHERMAN , "İNSAN VUCUDUNUN OYKUSU Sağlık, Hastalık ve Evrim"   . Aşağıya bırakacağın mail adresine pdf dosyasını indirme bağlantısını göndereceğim. Gelen kutunu ve spam kutusunu kontrol etmeyi unutma.  Mailde problem çıkma ihtimaline karşı ekitabı isteye tıkladığında dosyaya ulaşabileceğin bağlantıyı içeren bir pencere açılacak. bağlantıyı kopyala yapıştır yapıp dosyaya ulaşabilirsin.

Umarım paylaşım hoşuna gider.

Sevgiyle,

Yasemin