Bekle.. Sonbahar Kabakları Tomurcuklandı

Bekle.. Sonbahar Kabakları Tomurcuklandı

Ekim 6, 2016 0 Yazar: Yasemin Aksoy

B e k l e.

.

Minicik tohumdu avucumda.. Hani hiç canı kalmamış sanırsın bilmesen, kuru, soğuk, soluk.
Güneşi selamladı da hani, dedim ya ‘komtanım karlı damda deli kadın zıplar durur gelin alın’…. işte o çocuk bu.

.

Ya sabır ya selamet.. hem sihirdir hem keramet. Demliyorlar ömrümü usul usul, yıkayıp paklıyorlar zihnimi. Yüreğimin ışığını büyütüyorlar. Bekle diyorkar, dinle diyorlar. Allahım ne şans ki konuşuyorlar benimle, türkülerini bile dinletiyorlar. Neler neler öğretiyorlar.
Öylece varlar, benimle birlikte kocaman bir bütüne katarak beni de hem de, yenşden doğuyorlar.. var oluyorlar, dokundukları havayı bastıklrı toprağı aşka boyuyorlar.

.

Bekle diyorlar, tohumu almadan bekle meyveyi dinle, tohumu toprağa vermeden bekle havayı dinle, fideyi yerine koymadan bekle güneşi dinle, tomurcuğu gördün mü bekle yaprağı dinle.. çiçeği gördün mü bekle toprağı dinle, meyveyi gördün mü bekle suyu dinle, hasat geldimi bekle yüreğini dinle…

.

Gördün mü tomurcuğu bil ama az var çiçeğe. Açar zamanı gelince, bekle..

.

#cadinindogatakvimi notu

Çiçeğe beş kala..

30eylül2016 kabak tomurcukları açmaya hazırlanıyor.

Merhabahaftanın e-kitabını arşivine eklemek ister misin?

Bu hafta arşivimizden uçan armağan DANIEL E. LlEHERMAN , "İNSAN VUCUDUNUN OYKUSU Sağlık, Hastalık ve Evrim"   . Aşağıya bırakacağın mail adresine pdf dosyasını indirme bağlantısını göndereceğim. Gelen kutunu ve spam kutusunu kontrol etmeyi unutma.  Mailde problem çıkma ihtimaline karşı ekitabı isteye tıkladığında dosyaya ulaşabileceğin bağlantıyı içeren bir pencere açılacak. bağlantıyı kopyala yapıştır yapıp dosyaya ulaşabilirsin.

Umarım paylaşım hoşuna gider.

Sevgiyle,

Yasemin