Bir Tatlı Huzur

Bir Tatlı Huzur

Nisan 28, 2017 0 Yazar: Yasemin Aksoy

bir tatlı huzur
.
insanın anına doğuveren minicik bir yeni renk dahi nasıl de neşelendiriyor o demi.

bu sabah balkuşun kahvaltısına ve benim bahçe sonrası dinlenme zamanıma Schubert in melodik renkleri eşlik ediyor. Piano Trios 1 & 2. zihnime derine, birazcık daha derine gel diye fısıldıyor sanki parlak bir gökkuşağı. elimde iğne iplik, uyduruk bir şeyler dikerken bile kendimi gerçekten büyük bir ahenk içinde, etrafımdaki diğer her şeyle bir, mühim duygu dokular üretiyor gibi hissediyorum.

IMG_9464
verandadan bakınca görünmeye başladı kabak çiçeklerim. portakal ağacının minik yavruları seçiliyor yeşil yeşil. gelincikler tohuma kalkıyor. kırlangıçlar yuvalarını tamir ediyor. kumrular benim yavrumun onlara saçtığı darı tanelerini bir bir topluyor. yavrucadım yeni doğum yapmış, yavrularına yemek götürme derdinde minnoş kediyle ekmeğini paylaşıyor. kut ağacımın yaprakları öğlene doğru 30 dereceyi aşacak olan havanın şimdiden boğduğu bize serin şarkılar söylüyor rüzgarla birlikte, hışıır hışıırr hışşşşş ıııı rrr…
.
.
derine, daha derine inince ruhlarımız senkronize çalışıyor adeta. hep birlikte çok mühim duygu dokuları üretiyoruz. katmer katmer açıyoruz birbirimizin hayatına.

ve kayda geçmiyormuş gibi gelse de, öyle değil. iz bırakıyoruz hayat haritalarımızın o anlarında.

nasıl eşsiz yaşamın her demi.
nasıl özel; an’a eşlik eden her ses, her renk.
.
.
sanki burada hep birlikte çarlinin çikolata fabrikası edasıyla rengarenk huzurlar dokuyup uçuruyoruz kainata ve dünya şimdiden daha huzurlu bir yer oluveriyor.
.
.
.
28nisan2017
sabahın erken saatleri

 

 

Merhabahaftanın e-kitabını arşivine eklemek ister misin?

Bu hafta arşivimizden uçan armağan DANIEL E. LlEHERMAN , "İNSAN VUCUDUNUN OYKUSU Sağlık, Hastalık ve Evrim"   . Aşağıya bırakacağın mail adresine pdf dosyasını indirme bağlantısını göndereceğim. Gelen kutunu ve spam kutusunu kontrol etmeyi unutma.  Mailde problem çıkma ihtimaline karşı ekitabı isteye tıkladığında dosyaya ulaşabileceğin bağlantıyı içeren bir pencere açılacak. bağlantıyı kopyala yapıştır yapıp dosyaya ulaşabilirsin.

Umarım paylaşım hoşuna gider.

Sevgiyle,

Yasemin