Cansuyu Olacağız Gözümüzün Yaşıyla Bile Birbirimize, Yeşereceğiz Yine

Toprağın en derinine, en karanlığına, en nefessiz yerine de düşse yeşerecekse yeşeriyor o tohumlar.

Ne olursa olsun hayat bulacak toprağa düşen her umut, her gülüş, her duygu. Göz yaşımız da, acımız da, öfkemiz de birbirimizde durulacak. Can suyu olacağız en kuruduğumuz yerde belki de yine, gözümüzün yaşıyla birbirimize.

image

Çocuklarımız ekmek almaya giderken, çekirdek çitlerken, yolda yürürken içimizi ürpertmeyecek bir gelecek varsa bunu bizden başkası mümkün kılamaz zaten.

İşte o yüzden ne olursa olsun, nasıl olursa olsun yeniden yeşereceğiz.
Yeşermeliyiz…
Yeşerebiliriz.

Evimde televizyon yok, feysbuk kullanmıyorum, gazete vs görmedim hiç bir detaydan görüntüden haberim yok, bunlara rağmen duyduğum üç cümle düğümledi boğazımı…

Tek düşünebildiğim serin kalmak. Yavruma, yavrularımıza, henüz haberi olamayan tazeciklere baharın zedelenmemiş yerlerinden manzaralar sunmaya çalışmak, ne kadar olursa…

Yüreklere serinlik için dua ediyorum. Biz şimdi hissedip bir süre sonra derinlere gömeceğiz bu sızıyı, ya yarası hiç kapanmayacak olan, o ateşle yanan yuvalar?
Allah sabır versin.
Allah güç versin.
Allah serinlik versin.

Ah! yıllardır her baharın kol kanadı kırık, solan çiçeklerle zedelediler kaç baharımızı. Yeşeren umutlar olsun, onlarda buluşacağımız günler gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir