Ceviz Çiçekleri

Mayıs 12, 2016 0 Yazar: Yasemin Aksoy

Ceviz çiçekleri
.
Babasını büyütmüştü bu ağaç gölgesinde.

Altında açmış mis kokulu papatyalarla oynarken yavrucadı, o anın ne kadar büyülü olduğunun, olağandan farkının farkında değildi. (yoktu belki) Ve umursamıyordu da belli ki.

Ağacın canım çiçekleri de karşı dağın kuşları da tatlı tatlı gülümsüyordu yavrunun pervasızlığına, anda oluşuna. Annecadınınsa tüm hücrelerinde dolaşıyordu bu büyü.

Elinde az ötede çağlayan pınarın yarın gibi tazecik suyu, her yudumla o büyüyü de alıyordu bünyesine. Biriksin istiyordu bedeninde. Beyaz şifayla yavrusuna da aktarmak diliyordu. Yine de işi garantiye almak için, kızına gelecek hediyesi, anı kumbarası, bir kaç fotoğraf çekmeyi ihmal etmedi.

image

Tanır mısınız onları?

Huzur gibiydi cevizin tırtıl çiçekleri. Sessiz birer kahkahaydı ağacın dalında. Gülümsetiyordu.
.
.
Günaydın olsundu. Mutlu sabahlar diliyordu.
.
#yavrucadibuyuyor #annecadiningunlugu #surdurulebilirevlilik #lunanindunyaturu #ceviz #yaşayaraköğrenmek #büyülü #huzur #mutluluk #masal #maşallah

Merhabahaftanın e-kitabını arşivine eklemek ister misin?

Bu hafta arşivimizden uçan armağan DANIEL E. LlEHERMAN , "İNSAN VUCUDUNUN OYKUSU Sağlık, Hastalık ve Evrim"   . Aşağıya bırakacağın mail adresine pdf dosyasını indirme bağlantısını göndereceğim. Gelen kutunu ve spam kutusunu kontrol etmeyi unutma.  Mailde problem çıkma ihtimaline karşı ekitabı isteye tıkladığında dosyaya ulaşabileceğin bağlantıyı içeren bir pencere açılacak. bağlantıyı kopyala yapıştır yapıp dosyaya ulaşabilirsin.

Umarım paylaşım hoşuna gider.

Sevgiyle,

Yasemin