Çiçekler Tembel mi?

Haziran 9, 2016 0 Yazar: Yasemin Aksoy

Günaydıınn ♡

image

Ben onlara baktıkça (salatalıklarımın çiçekleri ♡) içim açılıyor, bu hissin de bir salıverilmesi gereken kısmı varsa boynuma borç derim, paylaşayım, üzerimde kalmasın. Belki birine daha gülümseme, bir sızıya daha merhem olurlar bu güzel yavrucuklar bir an da olsa. Ne mutlu bu kadarcık olsun dermanı dertlerin, böyle böyle şifalanacaksak ben dağıtmaya her zaman razıyım.
.

Bugün hava kapalı, torosların başı dumanlı, dağlar bereketten görünmüyor. Güneş izindeymiş, yağmur tıktıkıladı camımızı bu sabah, hadi bismillah dedik açtık gözleri. Mis gibi toprak kokusunda ayılıyoruz. Sadece serinci kuşlar şakıyor, melodi bambaşka..

‘Tanrı yağmurlu günleri bahçeci evde biriken işleri yapsın diye yaratmış’ nereden ilişmişse zihin köşeme, her yağmurda gülümserim, hem yeşil çocuklarım hem benim için yağıyor, kocaaaman bir kudret ‘aksayan zamanıma’ bir el atıvermiş, kendimi yormama gönlü razı olmamış da ‘doğa da resmi tatil yok ammaa gönüli tatil var be çocuğum, hadi git dinlen, bendensin bugün, gönlünce tembellen’ diyivermiş gibi.. az daha zorlasa zaman, belki karmakarışık olacak işler kendiliğinden halloluverecek, ferahlayacak gibi.. nasıl hafif o teslimiyet.. ne aşkla dolar içim bu düşünceyle, o şükrün tasviri hiç bir dilde yok.
.

Bugün ana kız evde tembellenme günü ilan ettik biz. Bahçenin işlerini dün zaten halletmiştik, iç rahat, akla takılan yok.. Elimiz erdikçe az az, durmalık, yavaş keyfi şeyler yapacağız. Bir kaç günlük azık belki, belki haftasonunun ekmekleri.. Dinlene dinlene biraz da temizlik, belki bir donucuk daha dikerim kim bilir:)
.

Bu güzel çiçekler gibi yakışacağımızı umuyorum durduğumuz yere yavrucadım.. hem tembel mi ki çiçekler, ne mühim şey varlıkları.. öylece durmak da büyük iş, ve günün tamama ermesinin parçası ya bazen, bugün de böyle olgunlaştırıp, güzelleştireceğiz günü inşallah.
.
.
Sana da damağında tadı kalacak, mis gibi bir gün olsun dünyalı dostum ♡
.
.
.
.
#surdurulebilirevlilik #annecadiningunlugu #yavrucadibuyuyor #gunaydın

Merhabahaftanın e-kitabını arşivine eklemek ister misin?

Bu hafta arşivimizden uçan armağan DANIEL E. LlEHERMAN , "İNSAN VUCUDUNUN OYKUSU Sağlık, Hastalık ve Evrim"   . Aşağıya bırakacağın mail adresine pdf dosyasını indirme bağlantısını göndereceğim. Gelen kutunu ve spam kutusunu kontrol etmeyi unutma.  Mailde problem çıkma ihtimaline karşı ekitabı isteye tıkladığında dosyaya ulaşabileceğin bağlantıyı içeren bir pencere açılacak. bağlantıyı kopyala yapıştır yapıp dosyaya ulaşabilirsin.

Umarım paylaşım hoşuna gider.

Sevgiyle,

Yasemin