gel 2017 seni de severiz! yeter ki, aşk olsun

gel 2017 seni de severiz! yeter ki, aşk olsun

Aralık 28, 2016 0 Yazar: Yasemin Aksoy

bu yıl çok şeyle sınandık biz, ailece. kararlar aldık, kararlar verdik, şehirler değiştirdik, ülkenin bir ucundan öbür ucuna önü sonu belli olmayan bir sefere çıktık.
parayla sınandık, işle sınandık, insanlarla sınandık, evlerle, eşyalarla, eş dostla, dağlarla, yollarla, köylerle, yaylalarla sınandık.
dipte hissettik, son nefesle yüzeye çıktık deriin nefesler aldık gönüllü olarak tekrar daldık. tıkandık, yorulduk, tek bi nefesi paylaştık, ama dipten ilginç hazineler de bulduk, mutluluk saydık.
kıyıya vurduk, fırsattır dedik güneşlendik. derman bulunca döndük sularımıza, derstir dedik, ne çok öğrendik.
bu yıl bizim için metamorfozumuzun pik yıllarından biriydi, hissettik. bi an bir şeyler yok oluyor her şey bambaşka görünüyor ne oluyor diye şaşacak olduk, tevafuk işte, o an kozanın içindeki tırtılın serüvenine rastladık. kozanın içinde tüm aminoasitlerine kadar yıkılıp yeniden kendini yapılandırdığını öğrendik. paniklemedik, bir mucizenin içinde olduğumuzu bildik, daha sıkı sarıldık birbirimize, büyülü hissettik.
arada konakladığımız sonerin baba evini saymazsak buyıl üçüncü evimiz, ​
bu fotoğraftaki bu yıl yaptığımız dördüncü firepitmiş, şaşırdım farkedince, sanki hep aynı ateş gibi oysa yaktığımız.. nasıl büyülü bi his, aynı işte hepsi, biliyorum ben içimde, aynı yuvadayım hep, beni ısıtan aynı ateş.


hala içindeyiz kozamızın, hala büyülü bir dönüşümün içindeyiz
biriz, biziz.
ne çok öğrendik, kim bilir daha ne heyecanlar yaşayacağız.
kozamızdan çıkmadan bunca büyüden geçtik kim bilir hele o koza açılacağı zaman nasıl sınanacağız sevgili, kim bilir nasıl bi kelebek olacağız?
2016 ne idiyse, nasıldıysa yüreğimde biliyorum ki olması gerektiği gibi ve olabileceğin en hayırlısıydı.
bugünlerde yılın z raporunu alırken zihnim, hissettiğim huzur ve şükür. çok şey yaşadık çok şeyin üstesinden geldik. birbirimizin elini hiç bırakmadık. günün sonunda, başımızı sokacak bir yuvamız, sofraya koyacak aşımız, birbirimizin gözünün içine bakan ruhlarımız var hala.. ve işte bu yüzden çok şanslıyız.
çok yol aldık, kısmetse adım yolumuz uzun,
daha yolun başındayız
Allah sağlık, afiyet, zihin açıklığı, ruh ferahlığı versin..

gel 2017 seni de severiz,

yeter ki,

aşk olsun.

Merhabahaftanın e-kitabını arşivine eklemek ister misin?

Bu hafta arşivimizden uçan armağan DANIEL E. LlEHERMAN , "İNSAN VUCUDUNUN OYKUSU Sağlık, Hastalık ve Evrim"   . Aşağıya bırakacağın mail adresine pdf dosyasını indirme bağlantısını göndereceğim. Gelen kutunu ve spam kutusunu kontrol etmeyi unutma.  Mailde problem çıkma ihtimaline karşı ekitabı isteye tıkladığında dosyaya ulaşabileceğin bağlantıyı içeren bir pencere açılacak. bağlantıyı kopyala yapıştır yapıp dosyaya ulaşabilirsin.

Umarım paylaşım hoşuna gider.

Sevgiyle,

Yasemin