Giden Yılı Nasıl Uğurlamalı?

Giden Yılı Nasıl Uğurlamalı?

Aralık 31, 2017 0 Yazar: Yasemin Aksoy

Giden Yılı Nasıl Uğurluyorum

Bağları kopartmak, eski yüklerden hem maddi hem manevi anlamda arınmak için olağanüstü güzel bir zaman. Eskittiğim, dönüştürmeyi başardığım, artık üzerimde taşımak istemediğim tüm hisleri, eşyaları, düşünceleri özgürlüğüne kavuşturma zamanı. Buna niyet ettiğim adımla başlıyorum misafirim 2017yi kapıya doğru geçirmeye.

Geçen zaman iyisiyle kötüsüyle her anlamda çok kıymetli acı tatlı eşsiz öğreti ve anılarla dolu bir yıldı. İkinci adımım o an farkında olamadığım, kıymetini ona hissettiremediğim her deme çok uzaklarına düşmeden teşekkür etmek. Her birinden ben razıyım, Allah da razı olsun. Şükrüm sonsuz. Bunu gün geçip gitmeden, kapıdan bacadan zaman süzülüp uçmada kulağına bir kez daha fısıldayıp helalliğini almaya niyet ediyorum.

Bir diğer adım da, gelirken ona verdiğim bir liste vardı, dilekler ve niyetler yine o çıkıp gitmeden hızlıca bir üzerinden geçelim istiyorum. Ne istemişim ne olmuş ben ne yapmışım beklediğim gibi olmuş mu olmadıysa ne olmuş yani 🙂 bi görmeli, hikmetine eremediklerim varsa biraz daha düşünmeli üzerine.

Yıl boyunca iletişime geçtiğim elimden yemek yemiş her canla (arılardan kuşlara tavuklardan kedilere köpeklere ağaçlara çiçeklere) her ruhla (topraktan göğe rüzgara buluta) ve her eşyayla bir kez daha çok içten göz göze gelip yılı tertemiz kapatmaya niyetli olduğumu, kırdıysam kırıldıysam da ard niyetim olmadığını bildirebilmeye, göz bebeklerine baka baka seni seviyorum diyebilmeye niyetleniyorum.

Yuvamın içinde atan ve ben olan her yürekleyse ayrı ayrı ‘seni seviyorum, özür dilerim, beni affet, teşekkür ederim’

 

Bu niyetleri usul usul aralığın başından beri gün içinde, sakin kafa ve dingin ruhla tamamına erdirmeye niyetle bugüne geldim. 🙂 Son gün yine bir kez daha açık yürekle üzerinden geçeceğim.

 

 

cadinin notu: aslında tek bir yazı olarak bir çırpıda yazıverdim. yani öyle sandım ama öyle olmamış, bayaca uzamış yazı. kesip atmaya da kıyamadım. hani olur ya gelmiş dile benden çıkmış, o keseceğim yerdeki bir cümlenin uçup konup hoş geleceği bir yürek varsa diye buruldu içim. 4e böldüm, bu bir yazı dizisidir sevgili dostum. devamı aşağıdaki linklerle ulaşılabilir.

 

Yeni Yıla Hazır mıyım?

 

Evin Enerjisi Nasıl Hazırlanabilir

Yılın Son Gününü Nasıl Geçirmeye Niyetliyim?

Merhabahaftanın e-kitabını arşivine eklemek ister misin?

Bu hafta arşivimizden uçan armağan DANIEL E. LlEHERMAN , "İNSAN VUCUDUNUN OYKUSU Sağlık, Hastalık ve Evrim"   . Aşağıya bırakacağın mail adresine pdf dosyasını indirme bağlantısını göndereceğim. Gelen kutunu ve spam kutusunu kontrol etmeyi unutma.  Mailde problem çıkma ihtimaline karşı ekitabı isteye tıkladığında dosyaya ulaşabileceğin bağlantıyı içeren bir pencere açılacak. bağlantıyı kopyala yapıştır yapıp dosyaya ulaşabilirsin.

Umarım paylaşım hoşuna gider.

Sevgiyle,

Yasemin