Haftanın Kısa Filmi | Anne | Yuvan İçin Ruhunu Parçalamak

Haftanın Kısa Filmi | Anne | Yuvan İçin Ruhunu Parçalamak

Temmuz 19, 2018 0 Yazar: Yasemin Aksoy

Annelik hiç bir zaman kolay olmadı.

Hele bulunduğumuz zamanda hiç kolay değil.

Yaşam şartları, maddi imkanlar, çevre vs ne kadar farklı olursa olsun her annenin (ki doğurmul olmasına gerek yok bence, kendinden başka bir canlının bakımını üstlenip sorumluluk almış herkesin) temelde paylaştığı ortak haller var.

 

İşte bu kısa animasyon, bu durumlardan biri olan o yuvayı çekip çevirirken bölüne bölüne insanın geldiği noktayı ve gereken desteği bulamazsa nasıl hissettiğini çok çarpıcı bir şekilde sunuyor.

Kimimiz kendimizi görebiliriz, kimimiz eşimizi, annemizi, babamızı, arkadaşımızı, çocuğumuzu belki.. Ama her birimizin tanıdık olduğu bir sahne bu. Destek istemekten veya destek olmaktan çekinmemeli.

Merhabahaftanın e-kitabını arşivine eklemek ister misin?

Bu hafta arşivimizden uçan armağan DANIEL E. LlEHERMAN , "İNSAN VUCUDUNUN OYKUSU Sağlık, Hastalık ve Evrim"   . Aşağıya bırakacağın mail adresine pdf dosyasını indirme bağlantısını göndereceğim. Gelen kutunu ve spam kutusunu kontrol etmeyi unutma.  Mailde problem çıkma ihtimaline karşı ekitabı isteye tıkladığında dosyaya ulaşabileceğin bağlantıyı içeren bir pencere açılacak. bağlantıyı kopyala yapıştır yapıp dosyaya ulaşabilirsin.

Umarım paylaşım hoşuna gider.

Sevgiyle,

Yasemin