Katı Meyve Sıkacağıyla Salça Nasıl Yapilir? En Kolay Salça Yapma Yöntemi

Katı Meyve Sıkacağıyla Salça Nasıl Yapilir? En Kolay Salça Yapma Yöntemi

Ağustos 18, 2018 0 Yazar: Yasemin Aksoy

Evde salça nasıl yapılır?

Herkes salça yapabilir mi?

Daha önce salcamizi ve domates sosunu nasıl yaptığımızı  anlatmıştım detaylı yazılı tarif için oraya göz atabilirsiniz. Şu linkte👉 Pratik Ev Salçası Nasıl Yapılır?

Bu yıl gönlümüze hoş gelen bir biber bulamadık ama siz bulursanız yukarıdaki linkten tarifte olduğu gibi ekleyin, tadı rengi çok daha güzel oluyor 👍

Bu yıl aşağıdaki videoda katı meyve sıkacağı kullanmanın işimizi ne kadar kolaylastirdigindan bahsettim. Ateşli ocakta yapma imkaniniz yoksa, güneşte pişirmenin mümkün degilse, katı meyve sıkacağı kullanmak çok işinize yarayacak diye düşünüyorum 🙋 hatta bu yöntemle pestil yapmayı da deneyeceğim, onun da oldukça kolaylik olacağını düşünüyorum 🤔bakalım.

Geçen yıl domates sosunu için domatesleri ezerken katı meyve sikacagini kullanarak yapmak Sonerin aklına geldi. Denedik memnun kaldik. Bu yıl tekrarladik ve gerçekten büyük kolaylık olduğuna karar verdik. Salça makinası vs ekstra bir alet almaya gerek kalmadan bu yıl da salcamizi yaptık. Rendeleme, ezme su çıkartma işlemlerini atlayıp hem zamandan hem enerjiden kazandık. Eğer katı meyve sıkacağı biz varsa veya eş dosttan ödünç alabilecekseniz ve salça yapmaya niyetliyseniz bi deneyin bence 👍p

 

Merhabahaftanın e-kitabını arşivine eklemek ister misin?

Bu hafta arşivimizden uçan armağan DANIEL E. LlEHERMAN , "İNSAN VUCUDUNUN OYKUSU Sağlık, Hastalık ve Evrim"   . Aşağıya bırakacağın mail adresine pdf dosyasını indirme bağlantısını göndereceğim. Gelen kutunu ve spam kutusunu kontrol etmeyi unutma.  Mailde problem çıkma ihtimaline karşı ekitabı isteye tıkladığında dosyaya ulaşabileceğin bağlantıyı içeren bir pencere açılacak. bağlantıyı kopyala yapıştır yapıp dosyaya ulaşabilirsin.

Umarım paylaşım hoşuna gider.

Sevgiyle,

Yasemin