Kendin Yap: Ev Tipi Solucan Evi Yapımı Detaylı Tarif

Kendin Yap: Ev Tipi Solucan Evi Yapımı Detaylı Tarif

Haziran 8, 2018 0 Yazar: Yasemin Aksoy

Merhaba sevgili sürdürülebilir evlilik dostları 🙋🏼‍♀️

Solucanlarımız için yeni bir ev yaptık. Eğer ev tipi solucan besleme yöntemlerine meraklıysanız ilginizi çekebileceğini düşünüyorum.

Benim bu zamana kadar okuduğum ve araştırdıklarımdan anladığım kadarıyla bu işin tek bir doğrusu, ve ‘şöyle yapılır’ ı yok. Kendi şartlarına, iklimine, alanına vs en uygun yolu herkes kendi seçiyor. Maksat canlılar mutlu sağlıklı hayatlarına devam etsin, onlar da siz de bu süreçte hiç bir şeyden rahatsızlık duymayın. Sürecin özeti bu kadar basit. Ama dikkat edilecek belli başlı şeyler var tabi. O konularda bilgi sahibi olmak faydalı. Ama piyasadaki cafcaflı ve pahalı sistemleri görüp niyeti olsa da bu konudan geri duran balkon bahçecisi dostlarıma bu basit yuva fikrinin katkısı olacağını düşündüğüm için paylaşmak istedim. 

Bir de ‘balkon bahçeciliği: solucan beslemeye başlangıç’ konulu mini bir sohbet kaydettim, fırsat bulunca onu da ekleyeceğim. Umarım işinize yarar. Aşağıya iliştiriyorum. Keyifli izlemeler.

Merhabahaftanın e-kitabını arşivine eklemek ister misin?

Bu hafta arşivimizden uçan armağan DANIEL E. LlEHERMAN , "İNSAN VUCUDUNUN OYKUSU Sağlık, Hastalık ve Evrim"   . Aşağıya bırakacağın mail adresine pdf dosyasını indirme bağlantısını göndereceğim. Gelen kutunu ve spam kutusunu kontrol etmeyi unutma.  Mailde problem çıkma ihtimaline karşı ekitabı isteye tıkladığında dosyaya ulaşabileceğin bağlantıyı içeren bir pencere açılacak. bağlantıyı kopyala yapıştır yapıp dosyaya ulaşabilirsin.

Umarım paylaşım hoşuna gider.

Sevgiyle,

Yasemin