Neden Sosyal Medya Çocuklarımız İçin Güvenli Değil? İşte Ülkemizden Çok Vahim Bir Örnek!

Neden Sosyal Medya Çocuklarımız İçin Güvenli Değil? İşte Ülkemizden Çok Vahim Bir Örnek!

Mart 15, 2016 0 Yazar: Yasemin Aksoy
“Bilge Kılkış: Dün, 10:23 · Arkadaşlar!!! Şahıs beni hem tehdit etmiş, birde savcılığa vermiş… “18 yaşın altında ki bir çocuğun (oğlumun) çıplak resimlerini istemişsin birde bu konuşmaları”ailene söyleme” deyip birde ikaz etmişsin” Bende sessiz kalıp öylece susacağım öylemi. SUSMAYACAĞIIIMMM….Elinden geleni ardına koyma…”

Bize sık sık çocuğumuzun fotoğrafını neden sosyal medyada paylaşmadığımızı, neden fotoğraf varsa dahi onun bulanık olduğunu soruyorlar. Yılmadan anlatıyoruz düşüncemizi, endişelerimizi. Onun da bir birey olduğunu, rızası dışında bir yere görüntüsünü koymanın hoş olmadığını, öte yandan internete düşen bir dosyanın siz ne kadar koruduğunuzu düşünürseniz düşünün kimin eline geçtiğinden ne amaçla kullanılacağından asla emin olunamayacağını… Kötü niyetli insanlar her yerde. Bunu kabullenmek ve önlem almak gerek. Çoğu zaman en yakınlarımızdan bile “abartıyorsunuz amerikamı burası sanal sapık ne ya” diye duyuyorduk. İşte bu güzel anne sayesinde pek çoğk kişinin kaçtığı sanal medyanın çirkin yüzü suratlara şamar gibi çarpıyor. İçimizi serinleten şey bu anne ve evladının diyaloğunun onları bi felaketin eşiğinden döndürmüş olması. Ama ya bundan önce olanlar, diğer yavrular? Düşünmemek elde değil 🙁

Lafı çok uzatmadan rica ediyorum. Lütfen görselleri yılmadan tek tek okuyun.

Çocuklarımızı bu ekranda nelerin beklediğini bilir ve bunun için hazırlıklı olursak korkacak bir şeyimiz kalmaz. Yavrularımızla aramızdaki iletişim çok önemli. Bunun canlı kanıtı bu yaşananlar. Bu insanlar sadece sosyal medyada değil, sokakta, oturduğumuz apartmanda her yerlerdeler. Bu adam birilerinin çocuğu, birilerinin arkadaşı, komşusu, akrabası… Bunları unutmamak, başıma gelmez, benim çocuğuma olmaz demeden farkında olmak gerek.

Bu güzel anneden gerçek anlamda Allah razı olsun. Elimizden geldiğince çok kişiye ulaşması için paylaşıyoruz.

123457891011

Kaynak https://www.facebook.com/kekemek/posts/10153970896822020?comment_id=10153974770612020&notif_t=like&hc_location=ufi

Merhabahaftanın e-kitabını arşivine eklemek ister misin?

Bu hafta arşivimizden uçan armağan DANIEL E. LlEHERMAN , "İNSAN VUCUDUNUN OYKUSU Sağlık, Hastalık ve Evrim"   . Aşağıya bırakacağın mail adresine pdf dosyasını indirme bağlantısını göndereceğim. Gelen kutunu ve spam kutusunu kontrol etmeyi unutma.  Mailde problem çıkma ihtimaline karşı ekitabı isteye tıkladığında dosyaya ulaşabileceğin bağlantıyı içeren bir pencere açılacak. bağlantıyı kopyala yapıştır yapıp dosyaya ulaşabilirsin.

Umarım paylaşım hoşuna gider.

Sevgiyle,

Yasemin