Okulsuz Aileler Ülke Çapında İlk Mini Toplantısını Yaptı :)

Ağustos 24, 2015 0 Yazar: Yasemin Aksoy

Ekran Alıntısı5

Başlık çok mu iddialı? Hiç değil 🙂 Ülke için küçük olabilir bizim için büyük adımdı 😉

BU-LUŞ-TUK! Giresuunn, Selçuukk, Urlaaa, Manisaaa, İstanbuull Anadolu, İstanbul Avrupaa <3 Ülke çapında ilk mini webinarımızı yaptık a dostlar.. Kendi başıma kalmayı göze almıştım nasıl da mutluyum şuan, ne de güzel oldu. Tanıştık, bir sürü şey paylaştık bir sürü şey konuştuk en önemlisi bir kere daha tazelendik galiba… Yavrular için bir adım daha attık benim çook önemsediğim.

Hangout fikri kitap tartışmalarımız arasında ortaya çıktı. İyi de oldu. Hepimiz ayrı ayrı yerlere düşmüş aileleriz. Yüzyüze tanışmamız gerçek hayatta gecikecek gibi. En azından sanal da olsa birbirimizin yüzünü görüp sesini duyalım ve fikir alışverişinde bulunalım, ne dersiniz? dedim. İyi ki demişim! Gerçekten tamamiyle yalnız başıma oturumu açıp kapatmayı göze alarak dedim bunu çünkü hepimizin malumu zaman zaman bazı şeyler için çok kalabalık kişiler konuşurken “haydin gari” deyip yürüdüğünüzde bir bakmışsınız ardınızda yanınızda kimse kalmamış. Oluyor bunlar.

Biz İstanbulda yüzyüze de görüşmüştük o hikaye şurada tıklayınız

Neden buluşmak isteriz o da şurada yazıyor 🙂

İşte bu yazılarda da var olan sebeplerle insan ülkenin her yerindeki tüm okulsuz aileleri bir görmek, konuşmak tanışmak çocuklarını tanıştırmak istiyor ama şartlar malum. Bunun üstesinden gelebilmek için teknolojinin nimetlerinden yararlanmaya karar verdik. İyi ki! Ve ilk webinar oturumumuzu gerçekleştirdik.

Tek kelimeyle harikaydı! Beklentimin çok çok üzerinde bir sevinç yaşadım ben kendi adıma.

Ülkenin pek güzel köşelerinden tatlı mı tatlı aileler düşünün aynı çemberde toplanmış <3 Tadından yenmez!
Üstelik yazıştığımız kişilerin sesini duyup yüzünü görme fırsatı da bulduk. Yeni kan demek bu… Taze umut…

“Yapabiliriz yaa” gazı da demek evet benim için, zaman zaman ihtiyac olmuyor değil, bir köşede durmalı “bunu da yaptık ki biz, hep birlikte her şeyi başarabiliriz”ler.

Dolayısıyla sosyal bir platform kendiliğinden oluşmaya başladı. Tamamiyle sivil, bağımsız, tek bağ çocuklarımıza olan sevgimiz ve geleceğe olan umudumuz.

Bu toplantıları tekrarlamayı da umuyoruz. Şu an için çok sık da değil çok seyrek de değil kararında bir aralıkla kimseyi de yormadan, çocuklarıyla geçirecekleri tüm zamanı da “okulsuz günü”ne ayırmalarını istemeden bir orta yol bulacağız. Hem hazırlık aşaması hem esnası biraz zaman alıyor ve zahmetli eğer dikkatli ilerlemek istiyorsanız. İlkini başarıyla gerçekleştirdik. Devamı neden olmasın.

Gün tadındaydı bu arada evet 🙂 Çok samimi, eğlenceli ve hoş sohbetli. İleride belki aynı ilde olanlar bir mekana toplanır bir kaç il yine görüntülü sohbet bile yaparız kim bilir. Hoş olmaz mı? 5 il düşünün 3er 5er ebeveynler toplanmış ve o beş il de ekranda <3 waauuww 🙂

Konuşmacı sayısı hiç bir zaman çok yükselmemeli sanki. Çok zaman gerekli yoksa. Ama başka ebeveynler de katılabilmeli izleyebilmeli.. Bu sebeple sonraki oturumlar için konuşmanın aynı zamanda diğer kişiler tarafından online izlenebilmesini de sağlamaya çalışacağım. Sanırım dün bunun için bir kanal kurup alt yapısını tamamladık. Aksilik çıkmazsa bir sonraki öyle olacak. Ve bu izleyenler yazılı yorum da yapabilecek ve bu da katılımı interaktif hale getirecek. Yani çok çok daha güzel şeyler bekliyor bizi <3

Böyle de heyecanlı bir yazı oldu işte bu. Eğer sizin de yüreğinizde “okulsuz eğitim mümkün” notu ilişikse, eğer siz de okulsuzsanız buradaki anketi yanıtlayarak Buradaki Okulsuz Eğitim Düşleyen Ebeveynler grubuna katılıp hayalleri gerçeğe taşıma yoluna düşten tuğlalarınızı bırakabilir, tatlı mı tatlı ailelerle tanışabilirsiniz.

Daha pek çok etkinlik gerçekleştireceğiz, buna inanıyorum.

Heyecanımız artsın eksilmesin, taşsın dökülmesin 🙂 Daha ne diyeyim <3

Merhabahaftanın e-kitabını arşivine eklemek ister misin?

Bu hafta arşivimizden uçan armağan DANIEL E. LlEHERMAN , "İNSAN VUCUDUNUN OYKUSU Sağlık, Hastalık ve Evrim"   . Aşağıya bırakacağın mail adresine pdf dosyasını indirme bağlantısını göndereceğim. Gelen kutunu ve spam kutusunu kontrol etmeyi unutma.  Mailde problem çıkma ihtimaline karşı ekitabı isteye tıkladığında dosyaya ulaşabileceğin bağlantıyı içeren bir pencere açılacak. bağlantıyı kopyala yapıştır yapıp dosyaya ulaşabilirsin.

Umarım paylaşım hoşuna gider.

Sevgiyle,

Yasemin