Okulsuz Eğitim Düşleyen Ebeveynler Eylül Buluşması Göztepe Parkında

Ağustos 31, 2015 0 Yazar: Yasemin Aksoy
oede
Okulsuz eğitim düşleyen ebeveynler olarak ikinci buluşmamızı gerçekleştiriyoruz ♥ Çok kalabalık değil, butik samimi bir grup olarak serinde çay içip sohbet edeceğiz. Yolu, yüreği düşeni bekleriz ♥

Her iki yakadan gelenlerin de kadıköy ve beşiktaştan tek vasıtayla erişebilmesi için lokasyonu göztepe parkı seçtik.

Serin trafiksiz ve sakin olması için haftaiçi ve akşam tercih ettik.

Hayırlara, güzel dostluklara, tatlı paylaşımlara vesile diyerek ♥ Haydi buluşalım!

Biz İstanbulda yüzyüze de görüşmüştük o hikaye şurada

Neden buluşmak isteriz o da şurada yazıyor :)

Ve şurada da online buluşmamız anlatılıyor

**************************************************************
Okulsuz Eğitim Düşleyen Ebeveynler Buluşması-2
BÜYÜKŞEHİRDE EBEVEYN OLMAK
8/9/15 Göztepe Parkı

Toplantı Gündemi:

Buluşma başlangıç saati mesai sonrası
*Katılabilenlerle 19:00-20:00 arası Ağustos ayının kitabı olan Okulsuz Toplum söyleşisi yapılacak. Kitap üzerine konuşulacak. (Kitap pdf /epub dosyası olarak grup arşivinde mevcut indirebilirsiniz)

* 20:00 – 22:00 arası okulsuz aile çemberi gerçekleştirilecek.
Çemberin konusu büyükşehirde ebeveyn olmak, anne-babaların yaşadığı zorluklar. Bu zorlukların üstesinden hep birlikte nasıl geliriz bireysel olarak nasıl çözümler ürettik/üretebiliriz.
-İstanbulun bizi zorlayan yanları
-Çocukları zorlayan yanları
-Dezavantajlar avantaja nasıl çevrilebilir?
-Okulsuz eğitim noktasında İstanbulda olmayı nasıl lehimize çevirdik/çevirebiliriz?
-İstanbulda ebeveyn olarak okulsuz/okullu eğitim alan çocukları nasıl destekleyebiliriz? Daha olumlu ve güvenli bir büyükşehir öğrenim alanı nasıl yaratılabilir?
gibi konulardan bahsedeceğiz.

Toplantının ikinci kısmını çember adabıyla gerçekleştirip mümkün mertebe herkesin herkesi gördüğü ve duyduğu, herkesin kalpten konuşup kalple dinlediği bir ortamda gerçekleştirmeyi umuyoruz. 21:00 da ara molası olan iki tur çember gerçekleştireceğiz. En kötü ihtimal ikinci turdan yakalayabilirsiniz smile ifade simgesi

Hava müsade ederse açık alanda gerçekleştireceğimiz etkinlik için ihtiyaç duyarsanız yaygılarınızı getiriniz. Gölete yakın yeşillik alanda çocuklarımızla birlikte oturacağız. Çocuklar için de etkinikler planlıyoruz lütfen boya kalemlerinizi ve defterlerinizi yanınızda getirmeyi unutmayınız.

Sevgiler

Merhabahaftanın e-kitabını arşivine eklemek ister misin?

Bu hafta arşivimizden uçan armağan DANIEL E. LlEHERMAN , "İNSAN VUCUDUNUN OYKUSU Sağlık, Hastalık ve Evrim"   . Aşağıya bırakacağın mail adresine pdf dosyasını indirme bağlantısını göndereceğim. Gelen kutunu ve spam kutusunu kontrol etmeyi unutma.  Mailde problem çıkma ihtimaline karşı ekitabı isteye tıkladığında dosyaya ulaşabileceğin bağlantıyı içeren bir pencere açılacak. bağlantıyı kopyala yapıştır yapıp dosyaya ulaşabilirsin.

Umarım paylaşım hoşuna gider.

Sevgiyle,

Yasemin