Pratik Şekersiz Çiğ Puding/Bebekler de Bayılıyor :)

Mart 25, 2016 0 Yazar: Yasemin Aksoy

Bugün evde otur dedi bulutlar, olur dedim. Haftalardır bekleyen bir taslak vardı bari onu yazıya dökeyim 🙂

Puding sevdiğiniz bir tatlıysa pratik sağlıklı yavrularla birlikte yşyebi leceğiniz bir tarif arıyorsanız bu yöntemi denemek isteyebilirsiniz. Şekersiz, vegan, çiğ hem vitamin hem mineralden zengin. Ekmeğe sürebilir, kaşık kaşık yiyebilir yavrulara iç rahatlığıyla yedirebilirsiniz. Yavru cadı bayılıyır parmak parmak hüpletiyor.

Çok zahmetsiz az malzemeli ve çabuk hazırlandığı için az az yapıp taze taze tüketilmesi en sevdiğim avantajları. Gece nöbeti tuttuğum zamanlar çok yapardım hem enerji veriyor hem hazmı kolay hem de üç dakikada hazır yormuyor.

Gereken ana malzemeleri yazacağım, bazı bu gerisi aroması süslemesi size kalmış ツ

*1-2 olgun yerli muz
*yarım avokado
*Yarım elma
*1tatlı kaşığı harnup özü yoksa pekmez veya bal
*keçi boynuzu tozu yoksa kakao

image

Hepsini bir araya koyup karıştırın. Tamamen karıştıklarında hazıırr.
Kıvamı aşağıdaki gibi oluyor.

image

İçine fındık fıstık ceviz vs ekleyebilir kuru meyvelerle süsleyebilirsiniz. Sınır hayal gücünüz damak tadınız. benim yavru cadım bayılıyor. Belki sşzin yavrularınızın da hoşuna gider ♡

image

Afiyet, şifa olsun

Merhabahaftanın e-kitabını arşivine eklemek ister misin?

Bu hafta arşivimizden uçan armağan DANIEL E. LlEHERMAN , "İNSAN VUCUDUNUN OYKUSU Sağlık, Hastalık ve Evrim"   . Aşağıya bırakacağın mail adresine pdf dosyasını indirme bağlantısını göndereceğim. Gelen kutunu ve spam kutusunu kontrol etmeyi unutma.  Mailde problem çıkma ihtimaline karşı ekitabı isteye tıkladığında dosyaya ulaşabileceğin bağlantıyı içeren bir pencere açılacak. bağlantıyı kopyala yapıştır yapıp dosyaya ulaşabilirsin.

Umarım paylaşım hoşuna gider.

Sevgiyle,

Yasemin