Sade, Yavas.. Köy, Bahce, Bahar

Sade, Yavas.. Köy, Bahce, Bahar

Ocak 29, 2017 0 Yazar: Yasemin Aksoy

bahar büyüsü ♡.

.

dün saat ikiye kadar bahçeye çıkamadık. dağın zirvesine kar düşüyor, serini eteğindeki köyü de tutuyor tabi. neyse ki gündüz güneş çıkınca ısınıveriyor hava.


ikide bahçeye çıktık, hava kararana kadar çalıştık. çay molası, müzik dinlemesi derken akşamı ettik. ama sağlam yorulduk.

.

bugün hava daha çabuk ısındı. kahvaktıdan sonra bahçede bulduk kendimizi. çaylarımızla birlikte indik. daha çok müzik dinledik. kahve bile içtik. öğleden sonra kahve yapayım içersin dedi gandalf, kendiliğinden gelen zemzem niyetine diye içilir geri çevirilmezmiş dedim, zihnimde hemen başladı dönmeye plak, zehiir olsa içerim yarin elinden. sırtını güneşe verip yapılan tatlı sohbetin hatrına, iki haftada bir falan içiyorum, hiç sevmediğim kahve tatlı geliyor, sihir işte. bugün düne göre daha çok güldük, daha çok eğlendik. ama daha da çok yorulduk. biraz düzenleme yaptık, en son eve çıkarken el ele tutuşup tepede durup şöyle bi baktık aşağı, olmuş valla yaa dedik, sindi içimize, gülümsedik.

.

hani hafta içi yaptığımız liste vardı ya, instagramda uzunca anlatmistim, güle eğlene bitiverdi. ötelenebilir maddelerden üçü kaldı sadece. onların yerine önümüzdeki haftanın işlerinden 4diğer maddeyi çektik. güzel oldu.

hele haftasonu bonusu? tazecik kuzu melemeleriyle calistik, ilk mee’lerini duyduk 🙂 hayata yenice merhaba diyen bebelerini sevdik komsu agilin.

.

.

ımg-20170130-wa0000.jpg.jpegbu kareyi de soner çekmiş bugün çalışırken. ben çok sevdim. yakında bu dallar bambaşka bi hal alacak ama şu hali de başka güzel. özenle yapılmış anıt gibiler.

Ne bagdan bahceden bilen, ne de oncesinde topragi olan, sehirde dogmus sehirde buyumus iki deli. Gönül yordami mevsimi, dogayi, topragi kavramaya calismak, dagla dost olmak, icinde buyudugu betonlari kirip,  yesile maviye kök salmak nasil da büyülü.

.

güneş gidince biraz üşümüşüz.

gelip ellerimizi sobaya uzatmak, o eşsiz ısınma hissi, çıtırtı.. büyük lüks.
bu haftasonunu da hakkıyla bitirdik.

yavrucuk uykuya daldı. gandalf mısır patlatıyor. şööyle bi uzatıp ayakları, film izleyeceğiz.
şimdi de dinlene dinlene keyiflenerek geceyi onurlandırma zamanı.
en kötü gün böyle olsun.

çok şükür.

bin şükür.

29/1/17

#cadinindogatakvimi

Merhabahaftanın e-kitabını arşivine eklemek ister misin?

Bu hafta arşivimizden uçan armağan DANIEL E. LlEHERMAN , "İNSAN VUCUDUNUN OYKUSU Sağlık, Hastalık ve Evrim"   . Aşağıya bırakacağın mail adresine pdf dosyasını indirme bağlantısını göndereceğim. Gelen kutunu ve spam kutusunu kontrol etmeyi unutma.  Mailde problem çıkma ihtimaline karşı ekitabı isteye tıkladığında dosyaya ulaşabileceğin bağlantıyı içeren bir pencere açılacak. bağlantıyı kopyala yapıştır yapıp dosyaya ulaşabilirsin.

Umarım paylaşım hoşuna gider.

Sevgiyle,

Yasemin