Taze Hayat, Hayata Sıfırdan Başlamak

Taze Hayat, Hayata Sıfırdan Başlamak

Ocak 16, 2018 0 Yazar: Yasemin Aksoy

Tazecik, umut dolu..
Yeniden doğmuş ama evvelki sancılarının da bilgeliği üzerinde belli ki.

Sadece bu kadarına, şu kareye bakınca kimse bilmez ruhu kaç yerinden kırıldı. Budandığında, ilk düştüğünde yere ne hissetti? Belki de bu son demişti, son nefes. Kendi bile içindeki taptaze ömürden, el değmemiş yeni candan habersizdi. Sonra tutundu toprağa, yeşerdi. Yeşerdiği yerinden kuşlarca, böceklerce, tavuklarca hatta, kaç kez eziyet gördü. Kaç sabaha ağlayarak uyandı hiç bilemeyeceğiz.

Ama tutundu hayata. Bu üçüncü kez, aynı yerinden çıkarttığı taze yapraklar.

Bu bahar açmak dilediği,
üç parmaklık boyu hiç önemli değil, çünkü kocaman kalbi, ruhu kocaman ve hayatı kucaklamak, yeşermek, yaşamak, çiçek açmak istiyor. Budansın varsın, yere düşen her bir parçadan ayrı ayrı yeniden büyüyor. Yeter ki toprağa değsin, yeter ki susuz kalmasın. Yeter ki usul usul kök salsın hayata.

Nefes alabilsin yeter ki.

İnsan da böyle değil mi?
.
Etrafımızda ne çok masal var dinleyelim diye bekleyen. Biz yolumuzu kaybetmeyelim diye serpiştirilmiş sihirli ekmek kırıntıları gibiler.

İyi ki fısıldıyorlar bazen, iyi ki duyabiliyor iyi ki görebiliyoruz bazılarını. Yoksa evren, gerçekten karanlık ve nefes alması zor bir yer olabilirdi.

Güzel gün, hoş sabah olsun.
Günaydın ❣️
#annecadiningunlugu

 

Merhabahaftanın e-kitabını arşivine eklemek ister misin?

Bu hafta arşivimizden uçan armağan DANIEL E. LlEHERMAN , "İNSAN VUCUDUNUN OYKUSU Sağlık, Hastalık ve Evrim"   . Aşağıya bırakacağın mail adresine pdf dosyasını indirme bağlantısını göndereceğim. Gelen kutunu ve spam kutusunu kontrol etmeyi unutma.  Mailde problem çıkma ihtimaline karşı ekitabı isteye tıkladığında dosyaya ulaşabileceğin bağlantıyı içeren bir pencere açılacak. bağlantıyı kopyala yapıştır yapıp dosyaya ulaşabilirsin.

Umarım paylaşım hoşuna gider.

Sevgiyle,

Yasemin