Üç Palamut Masalı

Kasım 15, 2016 0 Yazar: Yasemin Aksoy

Zamanın bir yerinde ağaç ülkede yaşayan üç kafadar varmış. Dallarda sallanır, rüzgarla şarkı söyler, yağmurlarda yıkanır, kuşlarla köşe kapmaca, tırtıllarla saklambaç oynarlarmış.

Bir zaman gelmiş yapraklardan duydukları masal dünyayı merak etmeye başlamışlar. O masallarda başka çiçekler böcekler oyunlar şarkılar varmış.. Bir de kocamaan yaratıklar, bazı yaprakların sevimli bazılarının korkunç anlattıkları. 

Kimi yaprağın masalında ağaçlara gülümseyen meyvelere yapraklara şükran duyan kadınlar, yaprakları okşayan çocuklar, yaslanıp onlara dergiler kitaplar okuyan adamlar varmış.. Bazılarında dal kıran çocuklar, yeşil sevmeyen kadınlar, ağaç kesen adamlar.. Masalların gerçek halini merak ediyor ve eğer varlarsa o kocamann devlerle tanışıp oynamak istiyorlarmış. İçlerinde bi yerde bunun kaderlerinde olduğunu hissediyorlarmış.
Bir sabah dostları baştankara dallarına konmuş.

Bu sırada cadı, gandalf ve balkuş evlerinden çıkmış dağ yolunu tırmanıyorlarmış.

Zeytin ağaçlarını, yaban mersinlerini, meşeleri, çınarları geçmişler. Güzel çam tepesine varmışlar. Bütün ova ayaklarının altında, güzelliği seyre dalmışlar.

Biraz dinlendikten sonra çam ormanına doğru yola koyulmuşlar. Patikayı geçerlerken önce bir alıcı kuş geçmiş üstünden cadı gökteki dansına hayran kalmış, sonra bir baştankara melodisiyle dağı şenlendirmeye başlamış. Cadı o yöne dönüp baştankarayı bulduğu an, pıırrr diye uçuvermiş. Ve yere pıt diye bir şeyin düştüğünü duymuş.

Küçük kuş, meğer üç dostuna yardım etmek için konmuş dallarına. Gelenler olduğunu, eğer tanışmak isterlerse hazır olmalarını söylemiş. Kafadarlar hazırlanmış, şapkalarını takmış ve bir bir daldan ayrılmış.

Cadının duyduğu o pıt üçüncü miniğin atlama sesi, baştankaranın şarkısıysa meğer onun dikkat çekicisiymiş.


Sesi duyduğu yere gittiğinde kafa kafaya vermiş heyecanla bekleyen minikleri bulmuş.

Dev avucuna almış, sevmiş, koklamış hiç farkında olmadan oracıkta yazıvermiş bekledikleri masallarını. Sonra gandalfa göstermiş nasıl sevimli olduklarını ve balkuşuna vermiş. yavrusunun unutmayacağı 3dostu ve bi masalı daha olmuş
.
Kaç masal seriliyor yolumuza da geçip gidiyoruz diye düşünmüş.. biraz daha farkında olmaya niyet etmiş annecadı ♡

Merhabahaftanın e-kitabını arşivine eklemek ister misin?

Bu hafta arşivimizden uçan armağan DANIEL E. LlEHERMAN , "İNSAN VUCUDUNUN OYKUSU Sağlık, Hastalık ve Evrim"   . Aşağıya bırakacağın mail adresine pdf dosyasını indirme bağlantısını göndereceğim. Gelen kutunu ve spam kutusunu kontrol etmeyi unutma.  Mailde problem çıkma ihtimaline karşı ekitabı isteye tıkladığında dosyaya ulaşabileceğin bağlantıyı içeren bir pencere açılacak. bağlantıyı kopyala yapıştır yapıp dosyaya ulaşabilirsin.

Umarım paylaşım hoşuna gider.

Sevgiyle,

Yasemin