Ben Kimim?

1623613_10152187810128288_2105691461_nKimim ben sorusunun kimin için net bir cevabı vardır bilmiyorum ama benim için yok sanırım. İnsan her an devinim ve dönüşüm içerisinde olan bir canlı ve biraz önce varolan ben bir sonraki bene hiç benzemeyebiliyor bazen.

Hayatının aşkıyla çook zor yıllar ve hayatın tüm cilvelerine rağmen mucizevi bir şekilde biraraya gelip evlenmiş ve hala rüyaymış gibi şaşırıp şükreden mutlu bir kadınım ben. Evimin kedisi, koltuğumun köşe minderi, kocamın karısı, çocuklarımın annesiyim, aşkla!

Doğa aşığı bir deliyim aslında. Tabiatın belalısıyım bir nevi. Hayvanların gözlerinin ruhlarının, bitkilerin bilgeliklerinin sevdalısıyım. 30una merdiven dayamış, minyatür ve bundan mütevellit içindeki çocukla parklarda dansedip yaşını da göstermediğinden hala garipsenmeyen ve bundan mutlu olan insan kişisiyim ben 🙂

Gel gelelim sizler bu linke tıklayınca daha çok kronolojik bir “kimdir” beklersiniz çoğu zaman biliyorum. Kısaca o benden de bahsetmek gerekirse,

Eskişehirliyim. Öğrenimimin ilk yarısını da doğduğum bu güzel şehirde tamamladım. Anadolu liselerinin “anadolu lisesi” olduğu dönemlerdi hala bir anadolu lisesinde fen bilimleri eğitimi gördüm. Üniversite öğrenimim hemşirelik ana bilim dalında gerçekleşti. Pediatri hemşireliği, bebek bakımı, NRP gibi sertifikasyonlarla kendimi küçük insanlara dair geliştirmeye karar verdim ve saha çalışmalarıma yenidoğan yoğun bakım hemşiresi olarak devam ettim.

Aynı zamanda uzun yıllar gönüllü ve görevli olarak çocuklar ve hayvanlarla ilgili programlarda eğitmenlik yaptım. Baktım bu işi hem başarabiliyor hem de seviyorum onun da eğitimini ve belgesini aldım. Belgeli bir eğitmenim aynı zamanda.

Pek çok üniversite, dernek, vakıf, belediye, ve valilikle projelerde çalıştım. Koordinatörlük,organizatörlük, eğitmenlik, direktörlük ve danışmanlık yaptım. Özellikle hayvan hakları ve çocuk sağlığı konularında sosyal sorumluluk projeleriydi bunlar barınaklar, çocuk esirgeme kurumları, özel eğitim merkezleri veya huzur evleri gibi yerlerde yerel gündem 21 veya AB kapsamında gerçekleşen ve hepsi de bana çok şey kattı.

Bu süre zarfında 6 yıl profesyonel radyo programcılığı yaptım, çeşitli yerel gazete ve dergilerde köşe yazıları yazdım. Yazılarımdan derlenmiş bir de kitabım oldu.

Bir meslek daha edinmeye ve çok inandığım gülücük şifasını dağıtmaya karar verdim. Şimdiler de bir de belgeli bir Kahkaha Yogası Eğitmeni, Kahkaha Terapistiyim.

Hayat böyle akıp giderken evlendim, güzel bir de yuvam oldu.

Tüm belgelerimi koydum kenara ve çocuklarımdan annelik dersleri alıyor, hayatı yeniden keşfediyorum.  Öğrenmeye, kalbimin sesini dinlemeye, sevmeye devam ederek, hayata bolca teşekkür ederek geçerken günler tam zamanlı annelikle meşgulüm bu sıralar ben.

 

Merhabahaftanın e-kitabını arşivine eklemek ister misin?

Bu hafta arşivimizden uçan armağan DANIEL E. LlEHERMAN , "İNSAN VUCUDUNUN OYKUSU Sağlık, Hastalık ve Evrim"   . Aşağıya bırakacağın mail adresine pdf dosyasını indirme bağlantısını göndereceğim. Gelen kutunu ve spam kutusunu kontrol etmeyi unutma.  Mailde problem çıkma ihtimaline karşı ekitabı isteye tıkladığında dosyaya ulaşabileceğin bağlantıyı içeren bir pencere açılacak. bağlantıyı kopyala yapıştır yapıp dosyaya ulaşabilirsin.

Umarım paylaşım hoşuna gider.

Sevgiyle,

Yasemin