Yeni yıla hazır mısın? Peki Ya Evin? Yılın son gününü nasıl geçireceksin?

Yeni yıla hazır mısın? Peki Ya Evin? Yılın son gününü nasıl geçireceksin?

Aralık 31, 2017 0 Yazar: Yasemin Aksoy

‘Hoşgeldin 2017!’

Nasıl da tanıdık, nasıl da yeni!

Daha dün kurmuşuz sanki bu cümleyi..

E oturuyorduk ne güzel?! Nereye, bi zengin kalkışı falan öyle!

Böyle oldu sanki yine (laf aramızda, her yıl olduğu gibi) daha nasıl geldi ne ara gitti bilemeden, biz ‘şunları şunları yapacağım bu yıl’ derken kalktı gittii. Bi anlayalım noluyo, az dinlenip kendimize gelelim derkeeeen (zil çaldı!)
-kimoo?
-‎e been, 2018
(şok!)
Ses yok. Evde yokuz desek? Biz iyiydik böyle. Diyemezsin haber verseydin az toparlansaydık, bi iki hazırlık yapsaydık.

Habersiz de gelmedi ki. Ee? Nolucak şimdi?

Yeni bir yılı karşılamaya, eskisini uğurlamaya hazır mısın peki?

Ben her yılın son günleri bunu sorarım kendime, hazır mıyım? Nasıl hazır hissederim, neye ve neler yapmaya ihtiyacım var?

Bu konuyu açıp bundan bahsederken de amacım ‘şunu bunu’ yap demek değil, istiyorum ki eğer bu ihtiyacınsa ve farkında değilsen, hatırla sen de ve sor kendine, neye ihtiyacın var?

Kendini daha iyi hissetmene ve koca bir yıl için güzel enerji tohumlara ekmene nasıl yardımcı olabilirsin? Hadi birlikte keşfetmeyi deneyelim ve işe yararsa bu da benim taze yıl armağanım olsun sana <3

Ben kendi yaptıklarımı, hissettiklerimi ve düşündüklerimi başlık başlık paylaşmaya çalışacağım. Sana uygun olanları olduğu gibi kullanabilirsin belki ve çağrışımlarla, senin aklına gelenlerle değiştirip dönüştürüp eklemeler yapıp çok daha kullanışlı hale getirebilirsin.

cadinin notu: aslında tek bir yazı olarak bir çırpıda yazıverdim. yani öyle sandım ama öyle olmamış, bayaca uzamış yazı. kesip atmaya da kıyamadım. hani olur ya gelmiş dile benden çıkmış, o keseceğim yerdeki bir cümlenin uçup konup hoş geleceği bir yürek varsa diye buruldu içim. 4e böldüm, bu bir yazı dizisidir sevgili dostum. devamı aşağıdaki linklerle ulaşılabilir.

Yarasın.

Giden Yılı Nasıl Uğurluyorum

Evin Enerjisi Nasıl Hazırlanabilir

Yılın Son Gününü Nasıl Geçirmeye Niyetliyim

Merhabahaftanın e-kitabını arşivine eklemek ister misin?

Bu hafta arşivimizden uçan armağan DANIEL E. LlEHERMAN , "İNSAN VUCUDUNUN OYKUSU Sağlık, Hastalık ve Evrim"   . Aşağıya bırakacağın mail adresine pdf dosyasını indirme bağlantısını göndereceğim. Gelen kutunu ve spam kutusunu kontrol etmeyi unutma.  Mailde problem çıkma ihtimaline karşı ekitabı isteye tıkladığında dosyaya ulaşabileceğin bağlantıyı içeren bir pencere açılacak. bağlantıyı kopyala yapıştır yapıp dosyaya ulaşabilirsin.

Umarım paylaşım hoşuna gider.

Sevgiyle,

Yasemin