Evin Enerjisi Nasıl Arındırılır? Yeni Sürece Nasıl Hazırlanır?

Evin Enerjisi Nasıl Arındırılır? Yeni Sürece Nasıl Hazırlanır?

Aralık 31, 2017 0 Yazar: Yasemin Aksoy

Bir önceki yazıda bahsetmiştim, kendimi zihnimi duygularımı yeni yıla hazırlar mı diye deriin nefeslerle bşr yokladım. Ben hazır sayılırım. Şimdi sıra yuvada. Fiziksel ortamdaki durağan ‘bayatlamış’ enerjiyi de şöyle bi dürtüp akışa geçirmek tazelemek, tazelenmek iyi.

Evin Enerjisi Yeni Yıla Nasıl Hazırlanabilir?

 • Havanın ferahlaması için evi havalandırabilirim.
 • Gözüme batmayacak kadar derli toplu olsun.
 • Tütsü candır.(Özellikle adaçayı tütsüsü enerjileri arındırmaya birebir. Evde tütsü yoksa evdeki çaydan bir tutam al, yanmaz ısıya dayanır bir kaseye koy usulca yak az ateşlenince yavaşça söndür (kapak olur, usul üfleme olur) izin ver tütsün. Evin içinde şöyle bir dön, kapı arkalarına tavan köşelerine bolca tut. Şifa niyetine. Ferahlatır)
 • Uzun zamandır yerinden oynamamış eşya varsa oynatabilirim.
 • Gözüme batan bi fazlalık varsa azad edebilirim (hediye et, geri dönüştür, ihtiyacı olanın alabileceği bir kıyıya bırak)
 • Evin kapısında, eşiklerde sirkeli su uygulayabilirim. (bir kaba sirke ve su koyup elini batırıp hafif hafif sıçrat veya püskürt) enerjiyi temizler hafif tıkanıklıklara iyi gelir. Şifa niyetine. İyi niyetlerle.
 • Evde aksesuar olarak doğal taşlar varsa temizliği, arınması yapılabilir.
 • Düş kapanı varsa ve zamanı geldiyse o arındırılabilir.
 • Günlük ve üzerlik yine tütsü olarak uygulanabilir. Nazar, göz, negatif enerji ne dersek adına işte ona iyi gelir, ferahlatır.
 • Portakal yağı, lavanta yağı, paçuli yağı ile (azar azar hepsinden 1er2şer damla veya hangisi varsa onunla buhur yapılabilir. Enerjiyi temizler, zihni açar, düşünmeyi kolaylaştırır.
 • Evin bi köşesine koymak için bir kristal tuz kasesi hazırlanabilir tazece. Üzerine iyi dilekler, temiz cümleler yüklenebilir. Bir hafta 10gün kadar yerinde oturur sonra bir denize dereye nehire, akan suya verilir. Yakında yoksa sifon iş görür 😉
 • Mumlar yakılabilir. Ateş arındırıcıdır, ısıtıcıdır, koruyucudur. O kehribar rengi, loş ışığı Seven kişiye gece gündüz farketmez di mi 🙂 dileklerle, güzel niyetlerle yakılan mumlar asırlardır kullanılıyorsa vardır kadim insanların bir bildiği.

 

cadinin notu: aslında tek bir yazı olarak bir çırpıda yazıverdim. yani öyle sandım ama öyle olmamış, bayaca uzamış yazı. kesip atmaya da kıyamadım. hani olur ya gelmiş dile benden çıkmış, o keseceğim yerdeki bir cümlenin uçup konup hoş geleceği bir yürek varsa diye buruldu içim. 4e böldüm, bu bir yazı dizisidir sevgili dostum. devamı aşağıdaki linklerle ulaşılabilir.

 

Yeni Yıla Hazır mıyım?

Giden Yıl Nasıl Uğurlanır?

Yılın Son Gününü Nasıl Geçirmeye Niyetliyim

Merhabahaftanın e-kitabını arşivine eklemek ister misin?

Bu hafta arşivimizden uçan armağan DANIEL E. LlEHERMAN , "İNSAN VUCUDUNUN OYKUSU Sağlık, Hastalık ve Evrim"   . Aşağıya bırakacağın mail adresine pdf dosyasını indirme bağlantısını göndereceğim. Gelen kutunu ve spam kutusunu kontrol etmeyi unutma.  Mailde problem çıkma ihtimaline karşı ekitabı isteye tıkladığında dosyaya ulaşabileceğin bağlantıyı içeren bir pencere açılacak. bağlantıyı kopyala yapıştır yapıp dosyaya ulaşabilirsin.

Umarım paylaşım hoşuna gider.

Sevgiyle,

Yasemin