"Yıllardır dokturum ilaçla iyileşen hastaya rastlamadım"

Bak sana arşivlerden ne buldum dünyalı dostum 😉
Neden aşısız, ilaçsız, doktorsuz çabasındayız, neden hasta olmamak tedavi olmaktan çok daha önemli… Profesörler konuşuyor!
İlaç sadece gerçekten gerekli olduğunda kullanılmalı, hastalıktan korunma, tedaviden daha önemli..
Yavrularınızı ilaç sektörüne altın tepside sunmak istemiyorsanız ana babalar; okuyuverin, izleyiverin gari 😉

******************************************

Ekran Alıntısı

Profesörden şoke eden açıklama

“Yıllardır dokturum ilaçla iyileşen hastaya rastlamadım”

A Haber’de yayınlanan Mehmet Ali Önel Yönetimindeki Deşifre Programı’nda, dün akşam, sağlık sektörü mercek altına alındı.Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan, Prof. Dr. Ahmet Özdoğan, Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, Prof. Dr. İlknur Aslanoğlu ve Prof. Dr. Gülümser Heper’in konuk olduğu programda, hastaların nasıl müşteri olarak görüldüğü, küresel tıp endüstrisi ve ilaç kartellerinin, dünya sağlık sistemine nasıl yön verdiği çok çarpıcı tespitlerle gözler önüne serildi.

“SAÇ BOYALARI MEME KANSERİ YAPIYOR”
Programda söz alan, Prof.Dr. Ahmet Özdoğan, günümüzde önleyici tedavinin göz ardı edildiğine dikkat çekerken, “Bugün tıp önce hasta et, sonra tedavi et” anlayışı üzerine kuruludur. İlaç endüstrisinin ayakta kalabilmesi, hastalıkların sürmesi ve yayılmasına bağlıdır. Yıllardır saç boyalarının meme kanserine neden olduğunu söylüyoruz ama kimse duymuyor. Dünya’da 85 bin çeşit kimyasal katkı maddesi var, 3 bin çeşit gıda katkı maddesi var Neden? Çünkü sizi daha çok hasta etsin tedaviye para harcansın, endüstrinin çarkları dönsün.” şeklinde konuştu.

PROF.DR KILIÇASLAN: ALLAH BİZİ SAĞLIK SANAYİNDEN KORUSUN
Göğüs hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan da Türkiye’yi de kıskacına alan küresel tıp endüstrisinin neredeyse tüm ulusları kendisine bağımlı hale getirdiğine dikkat çekerken “Her sabah evden çıkarken, Allah bizi sağlık sanayinin eline düşmekten korusun diye dua etmek lazım” dedi.

“YILLARDIR DOKTORUM İLAÇLA İYİLEŞEN HASTAYA RASTLAMADIM”
Hasta mıyız? Yoksa müşteri mi? sorusunun yanıtının arandığı Deşifre Programı’nda Kardiyolog Prof. Dr. Gülümser Heper’in şok eden açıklamaları dikkat çekti..

Heper: “Yıllardır doktorum, ilaçla iyileşen hastaya rastlamadım, ilaçlar hastalığı bir süreliğine uyutuyor, hastalık sonra tekrar nüksediyor. Ben hastalarımı uyarıyorum, ne olur bana hasta olarak gelmeyin. Hastalıklardan korunmaya çalışın. Koruyucu tedavi hastalığın tedavisinden daha önemlidir.” uyarısında bulundu.

Küresel ilaç kartelleri ve tıp endüstrisinin dünya çapında sağlık hizmetlerini kontrol ettiğini belirten Heper, “Bu sisteme direnen ülke Küba’da sağlık hizmetleri ücretsiz, devlet tarafından karşılanıyor, bu yüzden birçok hastalık yok. Söz gelimi ne kolesterol hastalığı ne de kolesterol ilacına Küba’da rastlayamazsınız” dedi
*****
PROGRAMI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN (link önce açılıyordu şuan açılmıyor eğer sağlam link bulabilen olursa ulaştırır mı? güncelleyelim)
http://www.ahaber.com.tr/webtv/videoizle/desifre–02112012

“"Yıllardır dokturum ilaçla iyileşen hastaya rastlamadım"” için 0 cevap

  1. Kuba ilaca direnen bir ulke olarak ornek verilmis. Kuba’da ilac kullanimi hakkinda sunu soylemekde yarar var. Gecenlerde Kuba WHO tarafindan anneden cocuga HIV gecmesini tamamen engelleyen ilk ulke olarak ilan edildi. Kuba’nin bu basarinin onemli bir basamagi da hem anneye hem de bebege uclu retroviral ilac verilmesi. Retroviral ilaclarin kaynagi ilac sirketleri. Bu ornek hem Kuba’nin ilac kullanimindan geri kalmadigini hem de ilaclarin hayat kurtardigini gosteriyor kanimca. Asagida WHO’un Kuba ile ilgili linkini gorebilirsiniz.
    http://www.who.int/mediacentre/news/releases/2015/mtct-hiv-cuba/en/

    1. Güzel bir noktaya değinmişsiniz. Hoca kardiolog olduğu için o kısmıyla ilgili örnek vermiş, bir de geçmiş zaman… Küba da yenik düşmüş demek zamanla sonuçta sektör dev direnmekte zorlanıyor dünya 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir